თხუთმეტი წლის წინ, ფერმერული მეურნეობებისთვის მაღალი ხარისხის საკვების წარმოების მიზნით, პირველი ქართული, მაღალტექნოლოგიური საწარმოს შექმნის იდეა გაჩნდა. ნუტრიმაქსის მისია ფერმერების მხარდაჭერა და სოფლის მეურნეობის პროდუქტიულობის ზრდა იყო.
პროდუქციის მცირე მასშტაბით წარმოება მალევე დაიწყო, დიდი იდეა კი 6 წლის შემდეგ, თანამედროვე სტანდარტებით შექმნილი მაღალტექნოლოგიური საწარმოს გახსნით იქცა რეალობად. ექსპორტის მიზნით, დაახლოებით ამავე პერიოდში გასცდა კომპანიის პირველი სატვირთო მანქანა საქართველოს საზღვრებს და სამშობლოს მიღმა იქცა ქვეყნის დესპანად.
ნუტრიმაქსი წლების განმავლობაში განაგრძობდა ზრდას. მცირე საწარმო მალევე იქცა ინდუსტრიის ლიდერ კომპანიად, ბრენდად, რომელსაც საზოგადოება მაღალი სტანდარტების, ხარისხის, ინოვაციებისა და ცხოველების კეთილდღეობისადმი ერთგულების გამო ენდობა.
2023 წელს, კომპანიამ მეორე საწარმოო ობიექტის გახსნით და პროდუქციის ფართო ასორტიმენტის წარმოების შესაძლებლობით, კიდევ უფრო მეტად გაიმყარა პოზიცია ადგილობრივ ბაზარზე. კომპანიის გაყიდვების არეალი გასამმაგდა და ნუტრიმაქსმა კომპანიონი ცხოველების საკვები ბაზრის 25% დაიკავა.
დღეს, კომპანია საიმედოობასთან, ინოვაციასა და უწყვეტ განვითარებასთან ასოცირდება. ბრენდი 200-ზე მეტ მაღალკვალიფიციურ პროფესიონალს და ასიათასობით კმაყოფილ მომხმარებელს აერთიანებს. ნუტრიმაქსი უფრო მეტია, ვიდრე ბიზნესი – ის სანდო პარტნიორია მათთვის, ვისთვისაც ცხოველების მაღალხარისხიანი საკვებით კვება პრიორიტეტია.
მაღალი ხარისხის დაბალანსებულ საკვებ პროდუქტებზე ხელმისაწვდომობის ზრდასთან ერთად, ფერმერული მეურნეობების მხარდაჭერის მიზნით, ნუტრიმაქსი მომხმარებელს საჭირო ცოდნასაც უზიარებს. საკითხისადმი ამგვარი კომპლექსური მიდგომით, კომპანია ცხოველებზე ზრუნვასთან დაკავშირებული ინფორმირებული გადაწყვეტილებების მიღებაში ეხმარება დაინტერესებულ პირებს.
ნუტრიმაქსში წარმოებული ყოველი პროდუქტი მაღალი ხარისხის ცილებით, აუცილებელი ვიტამინებითა და მინერალებით მდიდრდება, რომ ცხოვრების ყველა ეტაპზე შეუწყოს ხელი შინაური ცხოველების ჯანმრთელობასა და კეთილდღეობას. ნუტრიციოლოგიური საჭიროებების დასაკმაყოფილებლად და კვების ექსკლუზიური ფორმულების შესაქმნელად, კომპანია ვეტერინარებთან და შინაური ცხოველების კვების ექსპერტებთან თანამშრომლობს. უსაფრთხოების მიზნით, წარმოების პროცესში გამოყენებული ნედლეული მკაცრ ლაბორატორიულ კონტროლს გადის.
ნუტრიმაქსი ამჟამად გთავაზობთ:
- სპეციალურად ფერმერული მეურნეობებისთვის შექმნილ 100-ზე მეტ პროდუქტს.
- კომპანიონი ცხოველებისთვის ფორმულირებული საკვების 6 სპეციალიზებულ ბრენდს, რომელიც სრულფასოვნად აკმაყოფილებს შინაური ცხოველების ნუტრიციოლოგიურ საჭიროებებს.
- აკვაკულტურის კვებასთან დაკავშირებულ ინიციატივებს, რაც ინდუსტრიის მდგრად განვითარებას უზრუნველყოფს.
ნუტრიმაქსი ლიდერ კომპანიად მოწინავე ტექნოლოგიებმა, ცხოველთა კვებისადმი პროფესიონალურმა მიდგომამ და ხარისხისადმი ურყევმა ერთგულებამ აქცია. მომხმარებელთა ნდობა და მხარდაჭერა კომპანიის ისტორიის განუყოფელი ნაწილია.
ნუტრიმაქსი 15 წლისაა. წინ დიდი მიზნები და განვითარების ახალი შესაძლებლობებით სავსე საინტერესო გზაა – კომპანიაში მსხვილი ინვესტიციების განხორციელებას, ახალი რეგიონების ათვისებასა და პროდუქციის გამრავალფეროვნებას გეგმავენ.

Fifteen years ago, the idea of establishing Georgia’s first high-tech production facility for high-quality animal feed emerged, driven by the mission to support farmers and enhance agricultural productivity.
Production began on a small scale, but six years later, this ambitious vision became a reality with the opening of a state-of-the-art manufacturing plant. Around the same time, Nutrimax took its first steps into international markets, sending its first shipment beyond Georgia’s borders, becoming a national ambassador abroad.
Over the years, Nutrimax continued to grow. What started as a small production facility quickly evolved into an industry-leading company—a trusted brand known for its high standards, quality, innovation, and commitment to animal well-being.
In 2023, Nutrimax strengthened its market position even further by launching a second production facility and expanding its product portfolio. The company tripled its sales territory and secured a 25% share of the companion animal food market.
Today, Nutrimax is synonymous with reliability, innovation, and continuous growth. The brand brings together over 200 highly qualified professionals and hundreds of thousands of satisfied customers. More than just a business, Nutrimax is a trusted partner for those who prioritize high-quality nutrition for their animals.
Alongside making high-quality, balanced nutrition more accessible, Nutrimax actively supports farmers by sharing essential knowledge. This comprehensive approach empowers customers to make informed decisions about animal care.
Every Nutrimax product is enriched with high-quality proteins, essential vitamins, and minerals to support the health and well-being of animals at every stage of life. The company collaborates with veterinarians and animal nutrition experts to develop exclusive formulas that meet the highest nutritional standards. To ensure safety, all raw materials used in production undergo rigorous laboratory testing.
Nutrimax currently offers:
- Over 100 specialized products designed for farm operations.
- Six premium pet food brands that fully meet companion animals’ nutritional needs.
- Aquaculture nutrition initiatives that contribute to the sustainable development of the industry.
Nutrimax has become an industry leader through cutting-edge technology, a professional approach to animal nutrition, and an unwavering commitment to quality. Customer trust and support remain an integral part of the company’s journey.
Now, as Nutrimax celebrates its 15th anniversary, the company looks ahead to ambitious goals and new opportunities for growth. With plans for major investments, expansion into new regions, and a diversified product range, the future promises to be even more exciting.