4–5 ივნისს ნუტრიმაქსმა მონაწილეობა მიიღო ყაზახეთ-საქართველოს ბიზნეს ფორუმში, რომელიც გაიმართა ყაზახეთის ქალაქ ატირაუში. ღონისძიების მთავარ მიზანს ორი ქვეყნის ეკონომიკური და საინვესტიციო თანამშრომლობის გაღრმავება და ახალი ბიზნეს კავშირების დამყარება წარმოადგენდა.
ფორუმმა ერთად შეკრიბა 100-ზე მეტი ყაზახური და 25 წამყვანი ქართული კომპანია სხვადასხვა სექტორებიდან, მათ შორის საინვესტიციო, ლოგისტიკური, სოფლის მეურნეობის, ვაჭრობისა და ტურიზმის. ნუტრიმაქსმა ღირსეულად წარადგინა საქართველოს აგრო ბიზნესისა და ცხოველთა კვების მიმართულება ისეთი ცნობილი კომპანიების გვერდით, როგორებიც არიან IDS Borjomi, GIG Holding, Kairos Logistics და Mtevino.
ღონისძიების ფარგლებში ნუტრიმაქსმა მონაწილეობა მიიღო სტრატეგიულ განხილვებსა და B2B შეხვედრებში. ძირითადი თემები იყო ტრანსკასპიური ლოგისტიკური მარშრუტების განვითარება, სოფლის მეურნეობის ექსპორტის ბაზრების დივერსიფიკაცია და გრძელვადიანი თანამშრომლობის გაღრმავება. ფორუმი მნიშვნელოვანი შესაძლებლობა იყო ჩვენი გამოცდილების გაზიარებისა და ცენტრალური აზიის მზარდ ბაზარზე ახალი პარტნიორების მოძიებისათვის.
ბიზნეს ფორუმი გაიმართა ატირაუს რეგიონის ადმინისტრაციისა და ყაზახეთში საქართველოს საელჩოს მხარდაჭერით, მასპინძლობდა ყაზახურ-ქართული ეკონომიკური ასოციაცია. ასოციაციის წევრების, მათ შორის Air Astana-ს აქტიური მონაწილეობა, რომელმაც მაისში თბილისის და ატირაუს შორის პირდაპირი რეისი დაიწყო, კიდევ უფრო გამყარებულ რეგიონთაშორის ურთიერთობებს უსვამს ხაზს.
ატირაუ ცენტრალური აზიის ერთ-ერთი მთავარი ეკონომიკური ცენტრი და გეოგრაფიულად საქართველოსთან უახლოესი რეგიონია. ეს ქმნის რეალურ შესაძლებლობებს ტრანსპორტისა და ლოგისტიკის ხარჯების შესამცირებლად — შესაძლებლობა, რომელსაც ნუტრიმაქსი გეგმავს მაქსიმალურად გამოიყენოს რეგიონში გაფართოების ფარგლებში.
ნუტრიმაქსი კვლავ განაგრძობს საერთაშორისო თანამშრომლობის გაძლიერებას, ცოდნისა და რეგიონის საჭიროებებზე მორგებული გადაწყვეტილებების შეთავაზებას.

Nutrimax Participates in Kazakhstan–Georgia Business Forum in Atyrau
On June 4–5, Nutrimax had the honor of participating in the Kazakhstan–Georgia Business Forum, held in the city of Atyrau, Kazakhstan. This high-level event aimed to strengthen economic and investment ties between the two nations and to foster new avenues of partnership and cooperation.
The forum brought together over 100 Kazakh companies and 25 leading Georgian businesses across sectors such as investment, logistics, agriculture, trade, and tourism. Nutrimax was proud to represent Georgia’s agribusiness and animal nutrition sector alongside notable Georgian companies including IDS Borjomi, GIG Holding, Kairos Logistics, and Mtevino.
As part of the event, Nutrimax took part in a series of strategic discussions and B2B meetings. Key topics included enhancing Trans-Caspian logistics corridors, expanding agricultural export opportunities, and building long-term commercial collaboration between Kazakh and Georgian enterprises. For Nutrimax, this was a valuable opportunity to present our expertise in animal nutrition and explore new partnerships in Central Asia’s growing agribusiness sector.
The forum was organized with the support of the Atyrau Regional Administration and the Embassy of Kazakhstan in Georgia and hosted by the Kazakh-Georgian Economic Association. Active contributions from its members, including Air Astana—which recently launched a direct Tbilisi–Atyrau flight—underscored the growing connectivity between the two regions.
Atyrau is a key economic hub in Central Asia. Its geographic proximity to Georgia presents meaningful opportunities to reduce transportation and logistics costs—an advantage Nutrimax is keen to explore as we expand our regional presence.
Nutrimax remains committed to strengthening cross-border cooperation, sharing knowledge, and delivering quality solutions to meet the evolving needs of partners across the region.