4–5 ივნისს ნუტრიმაქსმა მონაწილეობა მიიღო ყაზახეთ-საქართველოს ბიზნეს ფორუმში, რომელიც გაიმართა ყაზახეთის ქალაქ ატირაუში. ღონისძიების მთავარ მიზანს ორი ქვეყნის ეკონომიკური და საინვესტიციო თანამშრომლობის გაღრმავება და ახალი ბიზნეს კავშირების დამყარება წარმოადგენდა.
ფორუმმა ერთად შეკრიბა 100-ზე მეტი ყაზახური და 25 წამყვანი ქართული კომპანია სხვადასხვა სექტორებიდან, მათ შორის საინვესტიციო, ლოგისტიკური, სოფლის მეურნეობის, ვაჭრობისა და ტურიზმის. ნუტრიმაქსმა ღირსეულად წარადგინა საქართველოს აგრო ბიზნესისა და ცხოველთა კვების მიმართულება ისეთი ცნობილი კომპანიების გვერდით, როგორებიც არიან IDS Borjomi, GIG Holding, Kairos Logistics და Mtevino.
ღონისძიების ფარგლებში ნუტრიმაქსმა მონაწილეობა მიიღო სტრატეგიულ განხილვებსა და B2B შეხვედრებში. ძირითადი თემები იყო ტრანსკასპიური ლოგისტიკური მარშრუტების განვითარება, სოფლის მეურნეობის ექსპორტის ბაზრების დივერსიფიკაცია და გრძელვადიანი თანამშრომლობის გაღრმავება. ფორუმი მნიშვნელოვანი შესაძლებლობა იყო ჩვენი გამოცდილების გაზიარებისა და ცენტრალური აზიის მზარდ ბაზარზე ახალი პარტნიორების მოძიებისათვის.
ბიზნეს ფორუმი გაიმართა ატირაუს რეგიონის ადმინისტრაციისა და ყაზახეთში საქართველოს საელჩოს მხარდაჭერით, მასპინძლობდა ყაზახურ-ქართული ეკონომიკური ასოციაცია. ასოციაციის წევრების, მათ შორის Air Astana-ს აქტიური მონაწილეობა, რომელმაც მაისში თბილისის და ატირაუს შორის პირდაპირი რეისი დაიწყო, კიდევ უფრო გამყარებულ რეგიონთაშორის ურთიერთობებს უსვამს ხაზს.
ატირაუ ცენტრალური აზიის ერთ-ერთი მთავარი ეკონომიკური ცენტრი და გეოგრაფიულად საქართველოსთან უახლოესი რეგიონია. ეს ქმნის რეალურ შესაძლებლობებს ტრანსპორტისა და ლოგისტიკის ხარჯების შესამცირებლად — შესაძლებლობა, რომელსაც ნუტრიმაქსი გეგმავს მაქსიმალურად გამოიყენოს რეგიონში გაფართოების ფარგლებში.
ნუტრიმაქსი კვლავ განაგრძობს საერთაშორისო თანამშრომლობის გაძლიერებას, ცოდნისა და რეგიონის საჭიროებებზე მორგებული გადაწყვეტილებების შეთავაზებას.

Компания Nutrimax приняла участие в Казахстано-Грузинском бизнес-форуме в Атырау
4–5 июня компания Nutrimax приняла участие в Казахстано-Грузинском бизнес-форуме, который прошёл в городе Атырау, Казахстан. Главной целью мероприятия было укрепление экономических и инвестиционных связей между двумя странами, а также установление новых деловых партнёрств.
Форум объединил более 100 казахстанских и 25 ведущих грузинских компаний из сфер инвестиций, логистики, сельского хозяйства, торговли и туризма. Nutrimax с гордостью представила грузинский аграрный сектор и направление кормов для животных наряду с такими компаниями, как IDS Borjomi, GIG Holding, Kairos Logistics и Mtevino.
В рамках мероприятия Nutrimax приняла участие в стратегических обсуждениях и B2B-встречах. Основными темами стали развитие Транскаспийских логистических коридоров, расширение экспортных возможностей сельхозпродукции и создание долгосрочного сотрудничества между казахстанскими и грузинскими компаниями. Участие в форуме стало отличной возможностью для демонстрации нашего опыта и поиска новых партнёров на быстроразвивающемся рынке Центральной Азии.
Организаторами форума выступили Акимат Атырауской области и Посольство Казахстана в Грузии, а также Казахстано-Грузинская экономическая ассоциация. Активное участие членов ассоциации, включая авиакомпанию Air Astana, которая в мае запустила прямой рейс Тбилиси–Атырау, подчеркнуло растущую связь между регионами.
Атырау является ключевым экономическим центром Центральной Азии. Его географическая близость к Грузии открывает реальные возможности для сокращения затрат на транспорт и логистику — потенциал, который Nutrimax стремится реализовать при расширении своего присутствия в регионе.
Компания Nutrimax остаётся приверженной укреплению международного сотрудничества, обмену знаниями и поставке качественных решений для партнёров в регионе.